ماهی فلاور هورن

20:12

این ماهی به فضای زیستی زیادی نیاز دارد. برای یک نر تانکی به حجم 300 لیتر گنجایش حداقل مطلوب است .

تکثیر فلاوهورن سخت نیست ، کافیست تا دما را با یکی دو درجه افزایش ، به آستانه بالای حد مطوب برای ماهی ( حدود 30 درجه سانتیگراد) رسانده و منتظر تخمگذاری آن شد .

حدود 1000 تخم برای هر تخمریزی پیش بینی میشود که توسط ماهی ماده محافظت میشوند و قلمرو نیز توسط ماهی نر محاظت میشود .

نوزادان پس از 3 روز از تخم خارج میشوند.

در ابتدا با مصرف کیسه زرده ، میتوانند از موکوس روی بدن والدین تغذیه کنند و پس از طی 5 روز و شروع شنای آزاد میتوانند از غذاهای زنده ریز تغذیه کنند.

از آنجائیکه ماهی فلاور هورن یک آمیخته بین گونه ای در بین ماهیان خانواده سیکلیدهاست ، صفات ویژه رنگ و شکل بدن آن ناشی از فرمول خاص آمیخته گری بکار رفته در تولید آن است و طبعا نوزادانی که از والدین بسیار زیبا و خوش هیکل تولید میشوند به هیچ وجه این انتظار را بر آورده نمیکنند که صفات و خصوصیات ویژه والدین خود را به ارث ببرند. لذا نوزادان حاصل از والدین برجسته میتوانند صفاتی متغییر از دامنه بسیار ضعیف تا خیلی خوب را از خود نشان دهند ولی به طور کل باید در نظر داشت که میانگین کیفیت پایین تری از والدین خود خواهند داشت .

برای رشد بهتر و بیشتر بچه ماهیان علاوه بر وجود غذای زنده و نیز غذای آماده مرغوب به مقدار و دفعات مطلوب باید به فراهم آوردن فضای زیستی مناسبی برای بچه ماهبان توجه داشت و هر از چند گاهی با رقم بندی ماهیان امکان رشد برای ماهیان ضعیف تر را بهتر و بیشتر فراهم کرد .

غذای ماهی فلاور هورن

نام غذا : Head up flowerhorn

این محصول از مواد خام اولیه با کیفیت و مرغوب برای تغذیه ماهی ها ی فلاورهورن ساخته شده است .غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn با آستاگزانتین طبیعی و پورین فرموله و ساخته شده است که سبب درخشندگی و زیبایی رنگ ماهی میشود.
غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn از فرمول کلسیمی با کیفیت بالایی برخوردار است که سبب تقویت اسکت بدن ماهی و رشد قسمت قدامی و هد ماهی فلاورهورن میشود


مشخصات زیر را برای این محصول میتوان برشمرد :


- حاوی مواد مغذی لازم ، موثر در رشد ، سلامتی ، درخشندگی و تقویت رنگ و هد ماهی فلاورهورن
- سرشاز از پروتئن و ویتامین ها ی مختلف مورد نیاز ماهی
- دارای قابلیت هضم آسان
- موثر در تقویت سیستم ایمنی بدن
- حاوی ویتامین E
- حاوی ویتانیم C پایدار در آب برای افزایش توانایی زیستی ماهی و پیشگیری از کمبودهای غذایی
- عدم تجزیه در اب و آلوده کردن آب آکواریوممواد تشکیل دهنده غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn :


پودرماهی با کیفیت عالی ، آرد گندم ، سبوس گندم ، مواد معدنی ، ویتامینهای لازم ، آستاگزانتین ، پودر کریل ، روغن ماهی ، مواد جلب کننده و محرک ماهی به تغذیه ، لستین سوبا ، مخمر


نحوه غذا دهی غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn:


روزانه حداقل 2 تا 3 بار به مقداری داده شود که ماهی بتواند ان را ظرف 3 دقیقه مورد مصرف قرار دهد.


مدت ماندگاری غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn: 36 ماه


آنالیز ترکیبات غذای ماهی فلاور هورن هد آپ Head up flowerhorn:
پروتئن خام حداکثر 51 درصد
چربی خام حداکثر 5 درصد
فیبر خام حداقل 3 درصد
خاکستر خام حداقل 12 درصد

رطوبت حداقل 10 درصد


فلاور ها معمولا عادت دارند برای خودشان 1 مکان یا چند نقطه در آکواریوم را انتخاب کرده و آن را گود میکنند و آنجا را به مکانی امن برای استراحت و زندگی انتخاب مینمایند در بالغین این رفتار برای نگاهداری تخم ها و بچه ماهیان درون این گودال نیز دیده میشود در مورد تعیین جنسیت این ماهی باید گفت نوع نربالغ روی سرش برآمدگی وجود دارد ولی نوع ماده چنین نیست نربالغ دارای رنگ زیبا تر و متنوع تر نسبت به ماده است ماهی ماهی نر لبهای پهن و ضخیمتری نسبت به ماده دارد و کمی دهانش بزرگتر است نوک لوله تخمدان درست شبیه تخم و لبه آن گرد است نوک لوله اسپرم نر شبیه به نوک قلم نی و زوکی شکل است. در مورد فلاور هورن , باید بدونید ماهی ماده هم میتونه رو سرش برامدگی داشته باشه , و با توجه به گونه اش دارای رنگهای بسیار زیبا باشه که خیلی از نرها نداشته باشن , شناخت فلاور نر و ماده با اسکار تفاوت داره خیلی مشکل تره . برای تغذیه آنها بهتر است از پروتپین های خالص استفاده شود مانند دل گاو گوشت میگو و یا ماهیان ریز .
روش تکثیر فلاور مانند اسکار است فقط باید توجه داشت که برای تکثیرنر و ماده بالغ را در کنار هم قرار دهید اگر نر و ماده همدیگر را برای جفت گیری پذیرفتند که هیچ ولی اگر نوع نر ضربات شدیدی را به ماده وارد کرد خیلی زود بین ماهی نر و ماده یک شیشه قرار دهید و پس از یک هفته شیشه را از بین انها بر دارید اگر دوباره ماهی نر خشونت به خرج داد آنگاه یا ماهی نر و یا ماده را عوض میکنیم و همین کار را انجام میدهیم تا جفت مناسب را پیدا کنیم این ماهیان در حدوده 1000 تخم میگذارند در صورتی كه شما ماهی ماده را در صورت ضربات ماهی نر كنترل نكیند و جدا نكنید منجر به مرگ حتمی ماهی ماده خواهد شد

شرایط خلقی ماهی نر برای عملیات جفتگیری یکی از حیاتی ترین مسائل است بعد از تمیز نمودن محل تخم ریزی بوسیله ماهی نر و تخم گذاری از سوی جفت فلاور به مدت 3 الی 4 روز طول خواهد کشید که تخمها به لارو و بعد از 5 الی 6 روز به بچه ماهی تبدیل شده و میتوانند تغذیه نمایند و دیگر نیازی بوجود والدین آنها نیست.


برچسب‌ها: ماهی فلاور هورن
جمعه سیزدهم مرداد 1391به قلم: سينا